TEKİNSİZ EVLER, RUHSAL VARLIKLAR VE UFO GÖZLEMLERİ

UFOlar ve uzaylı ziyaretçiler hakkında henüz çok az bilgiye sahibiz. Hem fizik hem de fizik ötesi özelliklere sahip olan Dünya Dışı varlıklar sanki iki boyut arasında rahatça hareket edebiliyorlar. UFOların paranormal etkileri uzun zamandır biliniyor. Aynı şekilde uzaysal varlıkların da ruhsal ve doğaötesi güçlerini kullandıkları bir gerçek. Bir başka gerçek de UFOların sık görüldüğü yerlerde ya da kaçırılma olaylarının yaşandığı mekanlarda paranormal dediğimiz doğaötesi ve açıklanamayan olayların aniden ortaya çıkması.

ABD’de yakından incelediğim bazı vakalarda tekinsiz ev fenomeni, hayaletler, paranormal aktivite ile kaçırılmanın aynı anda gerçekleştiğini gördüm. Özellikle birbirinden uzak yerlerde oturan ve hiç karşılaşmamış üç ayrı ailenin yaşadıkları hem çok ilginçti hem de benzer özellikler gösteriyordu. 2005 yılında TLC / Discovery Channel için yapılan bir televizyon dizisinde medyum olarak görev aldığım sırada bu kişilerle tanıştım. Evlerinde ve yaşadıkları bölgede uzun zamandır devam eden hayalet ve psişik saldırı gibi olaylar nedeniyle bize başvurdular ve UFOlar hakkında hiç bir bilgiye sahip değillerdi. Yaşadıkları sıkıntının ruhsal varlıklar ya da hayaletlerden kaynaklandığına inanmışlardı. Evet çevrelerinde hayalet dediğimiz enerji formları vardı, hatta psişik saldırı aileyi tamamen etkisi altına almış ve durum obsesyona doğru gidiyordu. Ama bu insanlar aynı zamanda Dünya Dışı varlıklar tarafından da kaçırılıyorlardı. Olaylar ABD’nin New Jersey ve New York eyaletlerinde yaşandı. Bu üç ayrı ailenin ortak noktası şehirden oldukça uzakta ve UFO gözlemlerinin sıklıkla yapıldığı bölgelerde yaşamalarıydı. Her üç vakada da paranormal olaylar ve uzaysal kaçırılma hemen hemen aynı anda gerçekleşiyordu.

  1. Wacthung, New Jersey. 1999- 2005 L. ailesi olayların yaşandığı eve altı sene önce taşındı. Finans alanında çalışan ve ruhlara, UFOlara kesinlikle inanmayan bir baba, metafizik olaylara son derece açık yüreklilikle yaklaşan hemşire bir anne ve üç genç çocuktan oluşan ailenin maddi koşulları bir hayli üst seviyedeydi. Sosyal ya da ailesel açıdan kesinlikle sorun yaşamayan aile yeni satın aldıkları evde hiç beklemedikleri garip olaylar yaşamaya başladı. Eve yerleştikten kısa süre sonra baba haricindeki aile bireyleri bodrumda, yatak odası ve banyolarda hayaletler görmeye başladı. Ailenin 16 ve 18 yaşında iki kızı, 22 yaşında bir de oğlu vardı.

Sadece çocuklar değil, hemşire olan anneleri de saldırgan tavırlı bir erkek hayaleti defalarca görmüştü. Bu hanım antika eşya meraklısıydı ve maddi koşulları da uygun olduğu için değişik antikalar satın alıyordu. Evin hemen girişinde camlı bir vitrinde sergilediği antika bebekler kolleksiyonu ise paranormal enerjinin çok fazla yoğunlaştığı noktalardandı. Evin babası da koleksiyon meraklısıydı. Monopoli ve benzeri türde masa oyunlarını biriktiriyordu. Evin çok geniş olan bodrum katında yaklaşık beş bin masa oyunu istif edilmişti. Bazıları 1920’li yıllardan kalma kullanılmış, ikinci el oyunlardı. Yani eve getirilen kullanılmış ya da antika nesneler ruhsal enerjinin açığa çıkmasında ve paranormal hareketliliğin yaşanmasında büyük rol oynuyordu.

Ruhsal saldırı ve hayalet görme olayları dayanılmaz hale geldiğinde olanları anlamak için benim de üyesi olduğum paranormal araştırma gurubundan yardım istediler. Hep birlikte eve gittik ve ekip olarak aileyle bir hafta sonu geçirdik. Böylece nasıl yaşadıklarını görüp hem medyumsal hem de teknik açıdan paranormal aktivitenin yoğunlaştığı noktaları saptadık. Bireysel ve toplu medyumik seanslar sonunda evde en az üç ayrı hayaletin bulunduğu ortaya çıktı.

Ben o ana kadar olayı sadece bir hayaletli / tekinsiz ev vakası olarak görmüştüm. Fakat durum birden değişti. Ailenin 16 yaşındaki kızı M. birdenbire bana yaşadığı farklı bazı deneyimleri anlatmaya başladı. Eve taşındıklarından beri “kabuslar” görüyordu. Gece uykusundan felç olmuş halde, üzerinde büyük bir ağırlıkla uyanıyor ve hareket edemiyordu. Garip bir uğultu kulaklarını dolduruyor ve yatağının çevresinde dolaşan varlıkları görüyordu. M’in yaşadıkları psişik saldırı ya da karabasan olarak nitelendirildi. Hiç kimse uzaysal kaçırılma olasılığını akla getirmemişti bile.

Olaylar devam ederken M. bir gece kuzenini eve çağırdı. İki kız aynı odada uyudular. O gece her ikisi de hayalet saldırısı zannettikleri garip olayın kurbanı oldu. Belirtiler son derece klasikti; garip bir motor sesi uyanmalarına neden oldu, uyanıktılar ama ne konuşabiliyor ne de hareket edebiliyorlardı. Üzerlerinde giderek artan bir baskı vardı. Buna rağmen yatağın çevresinde dolaşan gölgemsi varlıkları seçtiler. Sonrasını hatırlamıyorlardı. Ertesi sabah uyandıklarında her iki kızın da yastığı kan gölüne dönmüştü. Anlayamadıkları bir nedenle ikisinin de burnu aşırı derecede kanamıştı.

 

Bana göre tüm bu gariplikler uzaylılar tarafından kaçırılma belirtisiydi.UFO-uzaylı olasılığından söz ettiğimde M. aşırı tepki gösterdi ve çok korktu. Hayaletli bir evde yaşıyor olmayı benimsemişti ama UFO ihtimalini kabullenemiyordu. Kaçırılma ihtimalini netleştirmek için ipnozla geriye dönüş çalışması yapılabilirdi ama M. bu önerimi kabul etmedi.  Evet bazen UFO ve uzaylıların ziyareti ile tekinsiz ya da hayaletli ev dediğimiz fenomenler aynı anda görülebiliyor. UFOlar mı ruhsal enerjinin açığa çıkmasına neden oluyor yoksa medyumluk yeteneği olan kişiler mi uzaylılar ile temasa daha yatkın henüz bu sorunun cevabını kesin olarak veren çıkmadı.

 

  1. New Jersey, 2001-2005

35 yaşında bir iş adamı olan F. genç eşi ve üç küçük çocuğuyla söz konusu olayların yaşandığı eve taşındığında paranormal dünya hakkında en ufak fikri bile yoktu. Burası da ilk olaydaki gibi şehirden kilometrelerce uzakta küçük bir yerleşim bölgesiydi. Villa tipi ev iki katlıydı ve geçmişte Kızılderili mezarlığı olan arazi üzerinde inşaa edilmişti.

F. eve taşınmalarından sonraki dört ay içinde hayalet görmeye başladı. Merdivenlerde küçük bir çocuk görüyordu. Ancak çocuk hayaleti başsızdı. Bu olay defalarca tekrarlandı, sonunda korku içindeki F ve eşi neler olup bittiğini araştırmaya karar verdiler. Onlardan önce evde yaşayan başka bir ailenin üç yaşındaki erkek çocuğu kan kanserinden ölmüştü. Böylece hayalet görüntünün kaynağı anlaşıldı. Ama F’nin yaşayacakları bu kadarla kalmayacaktı.

Tekinsiz bir evde olması gereken her türlü açıklanamayan tuhaflık yaşanırken F. gece uyuduğu sırada ruhsal saldırılara hedef olmaya başladı. Aniden garip bir motor sesiyle uyanıyor ve vücudunu tamamiyle felç olmuş halde buluyordu. Üzerinde sanki tonlarca ağır bir kaya parçası vardı. Hareket edemiyor, konuşamıyor, bağırıp yardım istemek istese de yapamıyordu. Ve tam bu sırada yatağının yanında, baş ucunda durmakta olan bir varlık F’ye yaklaşıp dokunuyor, bilincinin kaybolmasına neden oluyordu.Ben F ve ailesiyle tanıştığım zaman olaylar bütün hızıyla devam ediyordu. Önceki vakada olduğu gibi F de hem Dünya Dışı varlıklar tarafından kaçırılıyor hem de yaşadıkları evde ölen çocuğun hayaletini görüyordu. Oysa F’nin karısı bütün bu garipliklerden hiç etkilenmemişti.

F. ile sohbetimiz sırasında bana çocukluğunda bir hayali arkadaşı olduğunu söyledi. Sadece kendisinin görebildiği ve F ile sürekli iletişim halinde olan bu hayali arkadaş ona her istediğini yaptıran ve biraz da yalnızlığa iten varlıktı. Belki de F. çocukluğundan beri uzaylılar tarafından kaçırılıyordu ama neler yaşadığının farkında değildi. Yıllar sonra hayali arkadaş kayboldu yerini hayaletler ve gece odasına gelen garip varlık aldı. F ve eşi ile konuşup evi gezerken 6 yaşındaki oğullarının odası dikkatimi çekti. Oda tamamiyle bilim kurgu ve uzay temalı duvar kağıdı, perde, abajurlarla dekore edilmişti. Belli ki çocuk bilim kurguya, oyuncak uçan daire, uzay mekiği ve Star Wars’ın tüm karakterlerine meraklıydı. Raflar ve oyuncak dolapları Star Wars karakterleriyle doluydu.

Önceki kitaplarımda da belirttiğim gibi kaçırılma genelde bir kuşaktan diğerine devam ediyor. Yani kaçırılan kişinin babası, büyük babası ya da çocukları da aynı deneyimi yaşayabiliyor. F’ye küçük oğlunun da hayali bir arkadaşı olup olmadığını sordum. Genç adam çok şaşırdı ve bunu nereden bildiğimi sordu. Evet oğlunun hayali arkadaşı vardı ve 5-6 yaşlarında küçük bir kızdı. Sofraya otururken hayali arkadaşı için de bir tabak konmasında ısrar ediyor ve her gittiği yere onun da birlikte geldiğini söylüyordu. Tahminlerimde yanılmamıştım.

F yaşadıkları nedeniyle büyük bir panik içindeydi. UFO ve uzaysal kaçırılma fikri onu aşırı derecede korkuttu. Hatta bir ara hayaletleri tercih ettiğini bile düşündüm. Yaşadıkları ev aynı zamanda paranormal ve ruhsal saldırılara da maruz kalıyordu. Örneğin ekimiz araştırma yapmak amacıyla evde bulunduğumuz sırada çok ağır bir bloknot kendiliğinden hareket etti ve masadan yere düştü. Bu olay çekim yapmakta olan kameralar tarafından da saptandı. Bu eve ve aileye hem UFO hem de paranormal konular araştırmacısı olarak yaklaştım. Uzaysal kaçırılmanın ötesinde ev gerçekten de negatif bir ruhsal güç tarafından etki altındaydı. Özellikle de evli çiftin yatak odası negatif enerjinin en yoğun olduğu bölgeydi. Küçük kızlarının yatak odasında ise daha önceki ev sahiplerinin iki yaşındaki oğlu ölmüştü. Evde yaptığım çalışmada iki ayrı sorunun varlığından söz ettim. Uzaysal kaçırılma ve hayaletler. Hatta bu sorunlara çözüm bulmazlarsa evliliklerinin pek uzun ömürlü olamayacağını da belirttim. Pek çok vakada görüldüğü gibi söylediklerime inanmak istemediler. Daha doğrusu engellendiler. Aradan bir sene geçti ve boşanmaya karar verdiklerini duydum.

 

  1. New York , Pinebush. 1980-2005

New York eyaletinde yer alan Pinebush kasabası UFO gözlemleri ile ünlü. Ayrıca bölgede yeraltı mağara galerileri olduğu iddia ediliyor. Bazı araştırmacılara göre yoğun UFO gözlemleri ile yeraltı mağara sistemi arasında bir bağlantı var. Bir sonraki bölümde de göreceğimiz gibi iddialara göre ABD’nin pek çok yerinde UFOlara ait yeraltı üsleri mevcut.

Aktaracağım son olay işte bu bölgede yaşanmış ve hala da devam ediyor. Şu anda 40 yaşlarında olan iki kız kardeş çocukluklarından beri paranormal deneyimler yaşıyorlar. Babaları ormanlık alanda yer alan bir araba mezarlığı işletiyor. Abla N. ve ondan iki yaş küçük olan S. araba mezarlığında doğup büyümüşler. Mekan yaklaşık 20 kilometre kare genişliğinde. Trafik kazalarında zarar görüp işlemez hale gelen on binlerce araç etrafa yayılmış durumda. Sadece taşıt araçları değil, binlerce araba lastiği, bozuk buzdolabı, çamaşır makinesi, parçalanmış ev eşyası yığınlarını da hurdalıkta görmek mümkün.Anne babalarıyla tüm hayatlarını bu garip yerde geçiren iki genç kadın düşünün. Evlenmiş çocuk sahibi olmuşlar ama sosyal hayattan uzakta olmak ve çok sık tekrarlanan psişik deneyimler onları insanlara karşı tedirgin ve güvensiz hale getirmiş.

Araştırmam sırasında N. araba mezarlığının yer aldığı ormanda tek başına yürüyüş yaparken zaman zaman hayaletler gördüğünü ve onlar tarafından saldırıya uğradığını söyledi. Ağaçların arasından çıkan ve son hızla kendisini takip eden hayalet bir “araç”tan söz ediyordu. Araç siyahtı, üzerinde ışıkları vardı ve genç kızı bir kaç dakika izlemişti. Tanığa göre bu hayalet bir kamyondu. Geldiği gibi aniden yok olmuştu. Üzerinde ışıkları olan, normal bir kamyon büyüklüğünde, ses çıkartmadan hızla hareket eden ve birden yok olan şey bir UFO olabilir miydi? Daha sonra N ile birlikte ruhsal saldırıya uğradığı bölgeye gittik. Bana ağaçlardan birini gösterdi ve büyük annesinin orada kendini asarak intihar ettiğini anlattı.

Kardeşi S. ise daha farklı olaylar yaşıyordu. Küçüklüğünden beri onu geceleri sürekli ziyaret edip ağırlık veren bir varlıktan söz etti. Varlığın yüzünü göremiyor ancak gelişini hissediyordu. Tuhaf bir esinti ve vızıltıya benzer bir ses çıkartarak gelen yabancı S’nin tamamen felç olmasını sağlıyordu. S. nefes almakta zorlanıyor, hareket ve konuşma yeteneğini kaybediyordu. Ertesi sabah uyandığında ise vücudunun çeşitli yerlerinde izler, kesikler buluyordu. UFO ve uzaylı kaçırılmaları hakkında en ufak bir bilgisi yoktu. Yaşadıklarını hayaletlere bağlıyordu. Önceki iki olayda olduğu gibi burada da paranormal ve UFO bağlantısı söz konusuydu.

Bana ilginç gelen bir başka nokta N. ve S.nin yarı Kızılderili yarı İrlandalı olduklarını öğrenmemdi. Bilirsiniz, kaçırılma kurbanlarının %45’i kızılderili ve Kelt kanı taşır.

Yukarıdaki üç olay UFO ziyaretleri, kaçırılmalar ve paranormal enerji arasındaki bağlantıyı en iyi şekilde açıklıyor. Ve bir kez daha Dünya Dışı varlıklar tarafından kaçırılan, olası mikroçipler yerleştirilen kişilerin psişik yönden çok daha fazla gelişmiş olduğu sonucuna varıyorum.  TLC/ Discovery için hazırlanan bu program sadece ruhsal fenomenler ve tekinsiz ev olaylarının inceliyordu. Bu nedenle UFO ve kaçırılma ayrıntılarına yer verilmedi.