ANTONIO VILLAS BOAS ; KAÇIRILDI VE UFOLOJİ TARİHİNE GEÇTİ

Güney Amerika geçmişte ve bugün UFO gözlemleri, yakın karşılaşma ve kaçırılmalar konusunda en dikkat çekici olayların yaşandığı bir kıta. İkinci Dünya Savaşı sonrasında dünya UFOlar ve uzaylılar kavramıyla yeni tanışıyordu. İşte o yıllarda Brezilya’dan gelen bir rapor bugün hala bizleri şaşırtmaya devam ediyor.

Antonio Villas Boas

Brezilya’lı Antonio Villas Boas UFO yakın temas ve kaçırılma olayı bugüne kadar en iyi incelenmiş ve doktorlar tarafından doğrulanmış bir deneyim. 1957 yılında gerçekleşen bu olay UFOLOJİ’de yakın karşılaşma ve temaslar alanında bir ilkti. Olay yaşandığında Antonio henüz 23 yaşında bir gençti. Ailesinin çiftliğinde çalışıyordu ve şehir hayatından uzaktı. UFO konusunun dünyada yeni gündeme geldiği o yıllarda Antonio ne uzaylıları biliyordu ne de uçan daireleri.

Antonio Villas Boas ve eşi.

5 Ekim 1957 gecesi saat 11:00 civarında Antonio pencereden baktı ve gökyüzünde sabit duran beyaz bir ışık kaynağı gördü. Bir süre uyuduktan sonra kalktı ve yeniden pencereden baktığında ışığın bu defa kendisine doğru hareketlendiğini fark etti.

14 Ekim gece saat yaklaşık 9:00-10:00’da Antonio ve kardeşi tarlada çalışırken yeniden aynı ışığı gördüler. Antonio yaklaştı ancak cisim büyük bir hızla tarlanın diğer ucuna gitti. Ve yaklaşık yirmi kere yer değiştirdi. Tamamen kaybolmadan önce cisimden  etrafa güneş ışığı gibi ışık huzmeleri çıktı.

15 Ekim gecesi bu defa traktörde yalnız çalışıyordu. Gece yarısından sonra gökyüzünde kırmızı renkteki ışık kaynağını gördü. Cisim büyük bir hızla tam üstüne geldi ve havada 50 metre yukarıda sabit kaldı.

Yumurta biçimli cisim alçaldı alt kısmından çıkan üç adet ayak üzerinde yere indi. Antonio traktörüne koştu ancak motor çalışmıyordu. Ters yöne kaçmaya çalışırken kolunu ziyaretçilerden  biri yakaladı. Toplamda üç ziyaretçi Antonio’nun çevresini sardılar.

Antonio ziyaretçilerden kurtulmak için mücadele etti ancak başaramadı ve cismin içine götürüldü. Kapı kapandığında duvarda hiçbir iz kalmamıştı. İçinde bulunduğu oda tamamen boştu. Gündüz gibi aydınlatılmıştı. Duvarda yeniden bir kapı açıldı ve başka bir odaya götürüldü.

Ziyaretçiler gırtlaktan gelen hayvan homurtusuna benzeyen seslerle iletişim kuruyorlardı. Bazen kısa ya da daha uzun heceler çıkartıyorlar ve seslerinde bir titreşim algılanıyordu. Antonio bu sesleri taklit etmesinin mümkün olmadığını çünkü ses tellerinin bu sesleri çıkartmaya uygun olmadığını söyledi.

Yabancılar Antonio’nun giysilerini çıkartmaya başladılar. Antonio onlara engel olmaya çalıştı ama başaramadı.Sadece ziyaretçiler bir an durup Antonio’ya baktılar ve sanki ona zarar vermek istemediklerini ifade ettiler. Daha sonra vücudunun tamamına kokusuz bir jel sürdüler., Antonio nedenini anlayamadı. Bugün  ultrason muayeneleri öncesinde vücuda sürülen jel 1957’de tıp dünyasında bilinmiyordu. 

Bu uygulamadan sonra Antonio’yu başka bir odaya götürdüler, kapıda bazı işaretler gördü.

Burada Antonio’nun çenesinden bir cihaz yardımıyla kan alındı. İşlem sırasında çenesinde kalan izleri daha sonra muayene olduğu doktorlar da gördü. Ama herhangi bir acı hissetmemişti.

Antonio bir saat kadar odada yalnız bırakıldı.  Yerde kauçuk şilteye benzeyen gri renkli bir yatak vardı. Bir süre sonra duvardaki deliklerden içeriye bir duman verildi. Antonio nefes almakta zorlandı, boğulacak gibi oldu. Ancak kustuktan sonra kendini daha iyi hissetti.

Kapı açıldı ve içeri bir kadın girdi. Sarışın, mavi gözleri  Asya’lılar gibi iki yana doğru çekikti. Yüzünde herhangi bir makyaj yoktu ve doğal görünüyordu. Elmacık kemikleri çıkık ve sivri çeneliydi. Dudakları çok ince, ve bizimkilere benzeyen kulakları küçüktü.  

Yabancı kadın ve Antonio arasında fiziksel bir ilişki yaşandı. Daha sonra kadın Antonio’dan uzaklaştı, eliyle önce kendi karnını sonra da gökyüzünü işaret etti. mesaj belliydi; dünyalı bir erkek ve dünya dışı bir kadından doğacak bebeği anlatmaya çalışıyordu. Belki de bu kozmik ziyaretçilerin tek amacı insan ve Dünya Dışı geni taşıyan yeni bir ırkı geliştirmekti. 

Sonraki günlerde Antonio uykusuzluk, vücudunun hemen her yerinde ağrılar, mide bulantısı, baş ağrısı, iştahsızlık, gözlerde yanma gibi sorunlar yaşadı. Cildinde kırmızı ve acı veren kabartılar oluştu. Doktorlar tarafından radyasyon zehirlenmesi tanısı konuldu. UFO araştırmaları konusunda deneyimli olan Dr.Olavo Fontes, Antonio’yu muayene etti ve yaşadıklarının UFO Yakın Karşılaşma kayıtlarına girmesini sağladı.

Dr.Olavo Fontes
Dr.Fontes ve Antonio

Olaydan yıllar sonra Antonio Villas Boas hukuk eğitimi aldı ve avukat oldu. Evlendi ve normal bir yaşantı sürmeye çalıştı. 1992 yılında öldüğünde 58 yaşındaydı. Bu erken ölümün yıllar önceki yakın UFO deneyimi ile ilgisi olabilir miydi?

FARAH YURDÖZÜ