REPTILIAN YAKIN KARŞILAŞMALARI – 2 –

27 Aralık 1966 – ABD, West Virginia

Connie Carpenter kendi kullandığı arabasıyla eve dönüyordu. On sekiz yaşındaki bu genç kız çekingen ve hassas biri olarak tanınırdı. West Virginia, New Haven bölgesinde yer alan golf sahasını geçtikten sonra aniden çok iri gri bir figür gördü. Varlık  insana benziyordu ancak çok daha uzundu. Connie insana benzeyen bu şeyin en az 2 metre boyunda olduğunu ifade etmişti. Ama onu en çok etkileyen şey boyu değil gözleriydi. Büyük, yuvarlak ve parlak kırmızı gözlerinde ipnotik bir etki vardı. Connie varlığa yaklaşırken arabasını da yavaşlattı. Tam o sırada yaratığın arkasından iki devasa kanat çıktı ve açıldı. Bu herhangi bir kuş değildi ama insana da benziyordu. Havalandı ve tıpkı bir helikopter gibi uçmaya başladı. Kanatlarını çırpmıyordu, sessizce yükselirken Connie’ye yaklaştı ve araba camından gözgöze geldiler.

 

3 Mart 1972 – ABD, Ohio

Bu yakın karşılaşma da ABD’nin Ohio eyaletinde yaşandı. Polis memuru Williams sabaha karşı saat 1:00 civarında ekip arabasıyla devriye geziyordu. Aniden yol kenarında önce köpek olduğunu sandığı bir şey gördü. Ama yaratık ayağa kalktı ve gözleri araba farının ışığında garip bir şekilde parladı. Memur Willliams’ın raporuna göre yaratık 2 metre boyundaydı. Vücudu kalın ve parlak bir deriyle kaplanmış gibiydi. Yüzü ise kaplumbağa ya da kertenkeleyi andırıyordu.

17 Mart 1972 – ABD, Ohio

Önceki olaydan kısa süre sonra aynı bölgede bir başka polis memuru, memur Johnson benzer bir karşılaşma yaşadı. Şehir dışında arabasıyla devriye gezerken yolun ortasında yatan bir hayvan gördü. Arabayı durdurdu ve ne olduğunu anlamak için kapıyı açtı. Tam o sırada yaratık yerinden fırladı ve Johnson’ın üzerine atlamaya hazırlanıyor gibi hafifçe öne doğru eğildi. Memur Johnson yaratığın kendisine zarar vereceğini düşünerek onu vurmaya çalıştıysa da başaramadı. Yaratık büyük bir hızla kaçıp gözden kayboldu. Tıpkı önceki vakada olduğu gibi bu gözlemde de varlık kertenkele yüzlü olarak tanımlandı.

 

1972 – ABD, California

Bu vaka araştırmacı Michael Lindemann tarafından 1991 yılında katıldığı bir konferansta anlatıldı. Olay son derece ıssız ve şehir merkezinden uzakta bulunan Mojave çölü yakınlarında geçti. Kaçırılma öyküsünün kahramanı UFOlar ve uzaylılar hakkında en ufak bilgiye bile sahip olmayan bir ev kadınıydı. Eşi ve çocuklarıyla beraber son derece sade bir hayatı vardı. 1972 yılının son aylarında telefon şirketinde çalışan kocası bir eğitim programına katıldı ve bir kaç haftalığına evden uzaklaştı. Bu dönemde evde çocuklarıyla yalnız kalan kadın bölge son derece ıssız olduğundan her gece yatağında dolu bir tüfekle uyuyordu. Uykusu zaten ağır değildi ve bir gece odada duyduğu hışırtı sesiyle uyandı. Yarı karanlıkta başında kapüşonu olan bir gölge gördü ve onun hırsız olduğunu sandı. Ziyaretçi tuvalet masasında sanki mücevher kutusunu karıştırıyor gibiydi. Silahı kullanmayı düşünürken karanlık gölge aniden yüzünü kadının tarafına döndü. İşte bu beklenmedik bir şoktu; yaratık 1.50 boylarında ve son derece koyu renkli bir kertenkele görünümündeydi. Kabuklu bir cildi ve büyük sarı gözleri vardı. Gözbebekleri ise dikineydi. Zavallı kadın büyük bir korku içinde ne yapacağını düşünürken kendinden geçti, sonrasını ancak ipnoz ile geri dönüş sayesinde hatırlayabilmişti.

 

İpnoz altında çocuklarıyla birlikte Gri uzaylılar tarafından dışarıda bekleyen uzay aracına götürüldüklerini hatırladı. Odasında gördüğü sürüngenimsi yaratık da oradaydı ve üstelik bir de kuyruğu vardı. Kadın etrafındaki dünya dışı varlıkları telepati yolu ile dinliyordu. Griler ve Sürüngenimsilerin  birlikte çalıştıklarını anladı. Ancak bu uzay aracı Grilere aitti ve Sürüngenlerle her zaman pek iyi geçinemiyorlardı. Uzay aracına aldıkları kadını muayene masasına yatırdılar ve ona ne yapacaklarını tartışmaya başladılar. Sürüngen görünümlü yaratık öldürebileceklerini söyledi. Griler ise bu fikre karşı çıkarak kendi gemilerinde böyle bir şey istemediklerini belirttiler. Bu ne ilk ne de son kaçırılması olacaktı. Daha sonraki kaçırılma deneyimlerini de ipnoz altında geriye dönüşlerle hatırladı.  FARAH YURDÖZÜ